Bilgi Talebi

Eskişehir’de İçmesuyu Depoları Comlog ile İzleniyor

 
Eskişehir’de, içmesuyu dağıtım şebekesine su sağlayan depoların çıkış debilerini uzaktan izlemek amacıyla TEKSU tarafından tedarik edilen HWM Marka ComLOG Model Dataloggerlar kullanılmaktadır.

Eskişehir’de yaklaşık 90 adet depoda, HWM marka ComLOG Model dataloggerlar kullanılmaktadır. Bu dataloggerlar depo çıkındaki flanşlı ultrasonik debimetrelere bağlanarak debimetrenin ölçtüğü akış değerlerini pals çıkışı aracılığıyla üzerine kaydetmekte ve İdare’nin kullanmakta olduğu veri izleme ve yönetim platformuna iletmektedir.

ComLOG tarafından 30 saniyede bir alınan örnekleme değerlerinin 15 dakikada bir ortalaması alınarak kaydedilmekte, günde 3 defa İdare kullandığı platforma gönderilmektedir. Bu şartlar altında ComLOG, 5 yıl pil ömrünü sağlayabilmektedir. Piller kolaylıkla sahada dahi değiştirilebilmektedir.

ComLOG’un alarm özelliği sayesinde, debi değerlerinin İdare tarafından belirlenen eşik değerleri geçmesi durumunda (düşük debi, yüksek debi vs.) alarm olduğu anda veriler İdare’ye bildirilmektedir. Bu sayede İdare, şebeke veya depoda herhangi bir problem olduğunda hızlı bir şekilde aksiyon alabilmekte ve müşteri memnuniyetini arttırabilmektedir.

HWM Online Veri İzleme ve Yönetimi Platformuna ait Ekran Görüntüsü
(dataloggerın kaydettiği veriler neticesinde oluşturulan grafik gösterim)

ComLOG, zorlu çalışma koşullarına oldukça dayanıklı bir dataloggerdır. Suya veya toza karşı IP68 koruma sınıfındadır ve su altında bırakılabilir. Ayrıca -20 ile +70°C arasında çalışabilir. Bu sayede Eskişehir’in zorlu hava koşulları için ideal bir çözüm olmaktadır. 

ComLOG Hakkında:
ComLOG oldukça ileri düzey ve dayanıklı çok kanallı bir veri kaydedici olup, 2 konektöre kadar dijital sinyal kombinasyonlarını izlemek için tasarlanmıştır.
 
HWM'nin yeni nesil veri kayıt teknolojisinden faydalanan ComLOG’ un platform ve proses kabiliyeti, pazar lideri öncülüğüne birçok yeni özellik katmaktadır.
 
ComLOG özellikle tüketimin uzaktan izlenebilmesi ideal ve uygun maliyetli bir dataloggerdır.
 
Veriler, HWM Online web sitesi üzerinden herhangi bir internet bağlantılı cihazda görüntülenebilen HWM’nin güvenli DataGate 2 portalına aktarılabilir.
 
Alternatif olarak, datalogger doğrudan idareye ait bir sunucuya veri gönderebilir. Veriler uygun yüksek hızlı bir USB arayüzü ile yerel olarak indirilebilir.