gucci replica handbags
louis vuitton replica bags
replica gucci
prada replica bags
gucci replica bags
chanel replica bags
Anasayfa   Haberler Şili’nin En Büyük Su Hizmeti Şirketlerinden Biri Olan ESVAL, Su Talep Tahmin Sisteminin (DFS) uygulanması için WatEner'i seçti

Şili’nin En Büyük Su Hizmeti Şirketlerinden Biri Olan ESVAL, Su Talep Tahmin Sisteminin (DFS) uygulanması için WatEner'i seçtiESVAL, yan kuruluşu Aguas del Valle ile birlikte Şili'nin kentsel nüfusunun %16'sından fazlasına içme suyu üretimi ve dağıtımı ile atık su toplama ve arıtma hizmetleri sunan özel bir su hizmeti şirketidir. 6.812 km boru ve 85 su arıtma tesisi ile 2.028.093 kişilik bir nüfusa içme suyu sağlamaktadır.
ESVAL, Şili'deki Gran Valparaíso Su Sisteminde kısa vadeli bir su talebi tahmini sağlamayı amaçlayan bir proje için WatEner’in Talep Tahmin Sistemini (DFS) seçmiştir.
Talep Tahmin Sisteminin (DFS) uygulanması, Gran Valparaíso´nun su üretimi optimizasyonu için planladığı daha geniş bir projenin parçasıdır. Ana odak noktası, su üretiminin operasyonel kararlarından sonraki optimizasyon için her bir tüketim alanı için kısa vadeli talebin kesin ve kanıtlanmış bir tahminini elde etmektir.

WatEner, Yapay Zeka ve Örüntü Tanıma tekniklerini uygulayan bir talep tahmin sistemi işletmektedir. Platform, yalnızca hava parametrelerine (sıcaklık, yağış, nem vb.) değil, aynı zamanda geleneksel matematiksel modellerle tahmin edilmesi zor olan tüketici davranışındaki değişikliklere de (tatiller, özel etkinlikler, vb.) dinamik olarak uyarlayarak farklı tüketim alanları için 10 dakikalık bir zaman aralığı ile günlük bir tahmin sağlar.
WatEner’ın DFS'si yeni tüketim modellerine otomatik olarak uyum sağlayarak, algoritmalar aracılığıyla ve manuel veri girişine gerek kalmadan doğru bir talep tahmini sağlar.

Projenin uygulandığı yer, Valparaíso bölgesinin %47'sini temsil eden ve 2.700 km boru hattıyla bölgenin 1 milyondan fazla aboneye hizmet veren Gran Valparaíso su üretim sistemidir.
ESVAL’in hizmet verdiği bölge, ülkenin son on yıldır çektiği şiddetli kuraklığa ek olarak, su sistemlerinin verimli çalışmasını karmaşık hale getiren dik bir topografyaya sahiptir. Bunlar, diğer zorluklarla birlikte ESVAL'i yıllardır operasyonel verimliliğini ve hizmet kalitesini artırmak için yenilikçi yapay zeka tabanlı teknolojiler aramaya itmiştir.
WatEner’in talep tahmin aracının, ESVAL’in su şebekesine uygulanması, üretim ve operasyonel karar vermede verimliliği artırmak ve tedarikte süreklilik ve kaliteyi sağlamak için önemli bir rol oynayacaktır.